Home > Onderwijs

Onderwijs

Grosso modo zijn er in Vlaanderen vijf verschillende onderwijsvormen waar toerisme wordt gedoceerd:

  1. Avondonderwijs
  2. Hogescholen: bachelor in toerisme en recreatie
  3. Syntra (ondernemersopleiding): reisconsulent
  4. TSO: technisch secundair onderwijs
  5. Universiteit (Leuven en Gent): master in toerisme

1. Avondonderwijs

CVO Panta Rhei
Schoonmeersstraat 26
9000 Gent
tel : 09-335.22.22
info@avondschool.be
www.avondschool.be

Wij bieden de opleiding “toerisme en onthaal” op secundair niveau aan, maar dan in avondonderwijs. Hiervoor dien je gedurende 2 jaar 4 avonden (van 18:00 uur tot 20:40 uur) naar school te gaan. De vakken die gegeven worden komen overeen met die van de secundaire dagschool.

CVO Strombeek Grimbergen
St. Amandsplein 31
1853 Strombeek-Bever
tel: 02/267.35.15
info@cvostrombeek.be
www.cvostrombeek.be

CVO-Strombeek Grimbergen biedt vanaf schooljaar 2013-2014 de vernieuwde opleiding “toeristisch receptionist” aan.
Deze opleiding loopt twee jaar, telkens op dinsdag- en donderdagavond in Strombeek.
Er zijn geen specifieke instapvoorwaarden.

 

2. Hogescholen

Bacheloropleidingen

Erasmushogeschool – Brussel

ErasmusHogeschool

Opleidingshoofd: Luc De Wispelaere: luc.de.wispelaere@ehb.be

 

Hogeschool West-Vlaanderen – Kortrijk 

Howest
Hoofd: Roel Vandommele
Verantwoordelijke: Vicky Van Den Heede vicky.van.den.heede@howest.be

 

Hogeschool PXL – Hasselt 
PXL
Opleidingsverantwoordelijke: Agna Thys – agna.thys@pxl.be – 0472/59.71.10

 

Thomas More – Mechelen

TM_logo_vignet_pms
Regiodirecteur: Karel Van Roy
Unitmanager: Geert Strobbe
Opleidingsmanager: Annik Schellens annike.schellens@thomasmore.be

 

Vives – Brugge

Vvies

Studiegebieddirecteur: Johan De Langhe – johan.delanghe@vives.be
Opleidingshoofd: Mark Devenyns – mark.devenyns@vives.be 0486/79.00.59

3. Syntra

De twee jaar durende opleiding Reisconsulent wordt gepland in verschillende Syntra Centra.

Startdata opleidingen 2016:

Meer inlichtingen + een brochure kan je vinden op www.syntra.be

4. TSO

Afkortingen :
VT : verantwoordelijke voor de afdeling toerisme
SL : stagelera(a)r(en).
De leerjaren en graden die worden aangeboden
Kon. : Koninklijk.

Brussel Hoofdstedelijk Gewest

Imelda-Instituut, Moutstraat 19, 1000 BRUSSEL
T: 02 5110653 F: 5131571 – Wilfried Asscherickx
info@imelda-instituut.be www.imelda-instituut.be

Koninklijk Atheneum, E. Mesenslaan 2, 1040 ETTERBEEK
T: 02 7387040 F: 7326433 – P. De Clercq
info@kaetterbeek.be – www.kaetterbeek.be
VT: M. Lescrauwaet – 2e en 3e gr.

Sint-Guido-Instituut, Dr. Jacobsstraat 67, 1070 ANDERLECHT
T: 02 5216010 F: 5271236 – Pieter Vandermot
stguido.directie@vgc.be www.sintguido.vgc.be

Heilig. Hart College 3, Itterbeekselaan 550, 1070 ANDERLECHT
T: 02 3601952 – Marc Brisaert
info@hhchalle.be – www.hhchalle.be

Kon. Technisch Atheneum, Zijp 14, 1780 WEMMEL
T: 02 4605191 – Nora De Caluwe
info@campuswemmel.be  www.campuswemmel.be

Antwerpen

Van Celstinstituut, Italiëlei 86, 2000 ANTWERPEN
T: 03 2340689 – Dirk Walraven
info@vancelst.be – www.vancelst.be
SL: L. Trekker, A. Havermans, M. Bongaerts – 2de 3de gr.

Provinciaal Instituut PIVA, Desguinlei 244, 2018 ANTWERPEN
T: 03 2422600 F: 2422601, R. Gysemans
info@PIVA.provant.be, Jimmy Goolaerts.

Leonardo Lyceum SITO5, VIIde Olympiadelaan 2, 2020 ANTWERPEN
T: 03 2429060 F: 2429070 – Mireille Backeljau
info@sito5.be www.sito5.be  VT: Linda Bastiaens – SL: Nadia Van Cleemput, Hilde Schols.

Stedelijk Instituut Secundair Onderwijs, Jan De Voslei 6, 2020 ANTWERPEN
T: 03 2378331 F: 248.04.25 – Guy de Vylder
www.sito5.be info@sito5.be

Kon. Atheneum I, F. Rooseveltpl. 11, 2060 ANTWERPEN
T: 03 2327099 F: 2253622 – K. Heremans
KA1.antwerpen@argo.be www.atheneumantwerpen.be

Stedelijk Instituut Secundair Onderwijs II, Confortalei 173, 2100 DEURNE
T: 03 3605020 F: 3605030, Guy T’jampens
siso2@siso2.com www.siso2.com

Katholiek Scholencentrum JOMA, Maantjesstnwg 130, 2170 MERKSEM
T: 03 6455960 F: 6456545 – R. Van den Berghe
directie@ksjoma.be www.ksjoma.be
VT Els Van Vlierberghe

Francesco-Paviljoen, Bovenrij 30, 2200 HERENTALS
T: 014/25.95.30 F: 014/21.53.12 – Veerle De Cock
francescopaviljoen@kosh.be  – www.kosh.be/francesco

Stedelijke Handelsschool, Parkln 52, 2300 TURNHOUT
T: 014 427701 – Sissi Joos
handelsschool@turnhout.be – www.handelsschool.be
VT en SL: Dirk Appels, Marc Van Laer – 3de gr.

Vrij Technisch Instituut Spijker, Gelmelstraat 62, 2320 HOOGSTRATEN
T: 03 3402280 F: 3147866 – Luc Meynen
info@vti-spijker.be – www.vti-spijker.be
VT: B. Baerts

College Salus Nostra Sint-Jan Berchmans, J. Calasanzstraat 4, 2400 MOL
T: 014 311432  F: 320574 – Wouter Neels
salus.nostra@pandora.be – www.collegemol.be  – www.salusnostra.be
VT en SL Ive Moortgat

Kon. Atheneum, Mechelsesteenweg 194, 2640 MORTSEL
T: 03 4498893 F: 4495753 – Wilfried De Rijck
ka.mortsel@gemeenschapsonderwijs.be – www.schoolweb.gemeenschapsonderwijs.be/ka/mortsel

Coloma-Instituut, Tervuursesteenweg 2, 2800 MECHELEN
T: 015 422703 F: 420422 – Danielle Snauwaert
coloma@colomainstituut.be

Busleyden Atheneum, Campus Stassart, Wollemarkt 36, 2800 MECHELEN
T: 015 286260 – Ann Cobbaert
info@BAstassart.bewww.BAstassart.be
2de en 3de gr.

Kon. Atheneum,  E. Anseelestr., 2830 WILLEBROEK
T: 03 8609898 F: 8609899 – C. Romswinkel
ka.vaartland@gemeenschapsonderwijs.be  www.schoolweb.gemeenschapsonderwijs.be/ka/vaartland

Koninklijk Atheneum, E. Blangenoisstraat 2, 2900 SCHOTEN
T: 03 6585231 6584291 – Ilse De Bast
ka.schoten@sgr3.be – www.kaschoten.be
2de en 3de gr. – T: Mr. Van den Berge, Mrs Benning, Mrs Van Damme

Vlaams-Brabant

Koninklijk Atheneum, Redingenstraat 90, 3000 LEUVEN
T: 016 319710 F: 238648 – Kathelijne Vandensavel
ka.leuven@rago.be – www.ka-redingenhof.be
VT: Sofie Sneyers, An-Sofie Ameye – 2de en 3de gr. 3de j.

Miniemeninstituut, Diestsestr. 163, 3000 LEUVEN
T: 016-319000  K. Florquin
info@miniemeninstituut.be – www.miniemeninstituut.be
VT & SL: Katrien Vermeulen

Kon. Technisch Atheneum II, Weerstandspl. 1, 3290 DIEST
T: 013 351470 F: 322515 – Benny Madalijns
benny.madalijns@kta2diest.be – www.kta2diest.be

Limburg

Kon. Technisch Atheneum III, Elfde-Liniestr. 22, 3500 HASSELT
T: 011 307730  – Marie-Therese Boyen
toerisme@hotelschoolhasselt.bewww.hotelschoolhasselt.be
VT: Brigitte Bodson SL: Ingrid Swinnen, Bob Snellings – 2de 3de gr. 3de j.

Provinciale Handelsschool, Gouverneur Verwilghensingel 1, 3500 HASSELT
T: 011 267211 F: 267210 – L. De Raeve
phhasselt@limburg.be – www.limburg.be/handelsschoolhasselt

Sint-Martinusscholen, Sint-Truiderstwg 18, 3540 HERK-DE-STAD
T: 013 551313 F: 55.52.83 – Ludo Brams
lbrams@st-martinus.be – www.st-martinus.be
VT: Anneleen Kremers

Kon. Technisch Atheneum II, Mosselerlaan 94, 3600 GENK
T: 089 323832 F: 303184 – Nicole Peeters
ta2dewijzer.genk@rago.bz – www.ta2dewijzer.be

Regina Mundi, Grotestraat 27, 3600 GENK
T: 089 352402 F: 350193  Hubert/Elsa Willems/Swennen
info@reginamundi.be – www.reginamundi.be
VT: Katia Mola – SL: Marijke Thielens – 2de en 3de gr.

Instituut Maria Opdracht, Rijksweg 357, 3630 MAASMECHELEN
T: 089 779960 765873 – Jean-Marie Linden
info@imo-maasmechelen.be  –  www.imo-maasmechelen.be

Kon. Atheneum, Leopoldlaan 45, 3900 OVERPELT
T: 011 800580 F: 800599 – Anne-Marie Cerstelotte
ka@de-wingerd.info.be – www.ka.de-wingerd.info

West – Vlaanderen

Hotel- en Toerismeschool Spermalie, Snaggaardstraat 15, 8000 BRUGGE
T: 050 335219 F: 339079 – Filiep Defraye
info@spermalie.be – www.spermalie.be

Kon. Atheneum I, St-Clarastraat. 46, 8000 BRUGGE
T: 050 332019 F: 334849 – Kristin Froyman
www.ka1brugge.be – ka1.brugge@g-o.be
VT & SL Patricia Vyvey.

St-Jozefsinstituut, Zilverstraat. 26, 8000 BRUGGE
T:050 331943 F: 343051  M. Vandorpe
sintjozefbrugge@sintjozefbrugge.be – www.sintjozefbrugge.be
3de gr en 3de j.

St-Jozefsinstituut, A. Pietersln 21, 8400 OOSTENDE
T: 059 802423 F: 510592 – Ann Everaert
sjo.oostende@scarlet.be – www.sjo.be
VT:  Mr Franck, Mrs Fonteyne

De Pleinschool B, G. Gezellestraat 3, 8500 KORTRIJK
T: 056 223165 F: 227848 – Geert Timperman
broelkant@pleinschool.be – www.pleinschool.be
VT: Fanny Ackou – SL Philippe Groeneweghe, Georges Vandenbroucke, David Depaepe – 2de en 3de gr.

Kon. Atheneum, Smissestraat 3, 8630 VEURNE
T: 058311089 F: 315661 – Dirck Defever
atheneumveurne@rago.be –  www.schoolweb. argo.be/ka/veurne/index.html

Technisch Instituut H. Familie, Gustave de Stuersstraat 32 ,8900 IEPER
T: 057 200541 F: 217089 – Guido SOUFFLET
hfi@hfi.be – www.hfi.be

Oost – Vlaanderen

Nieuwenbosch Humaniora, Lange Violettestraat, 9000 GENT
T: 09 223 96 08 – M.Dick
nbosch@scarlet.be – www.nieuwenbosch.be

Provinciaal Handels- en Taalinstituut, Henleykaai 83, 9000 GENT
T: 09 2671210 F: 2671211 – L. Coppieters
info@phtigent.be – www.phtigent.be – 3de j. 3de gr.

O.L.V. Presentatie, Plezantstr. 135, 9100 SINT-NIKLAAS
T: 03 7500880 F: 7600880 – Jan Sablon
secretariaat@olvp.be – www.olvp.be
VT 2de gr. Jan Verhavert, 3de gr. Maureen Antheunis

Kon. Technisch Atheneum Handelsschool, Keizersplein 19 , 9300 AALST
T: 053 729101 F: 705183 – Johanna De Smedt
kta.handelsschool.aalst@rago.be – kta-handelsschool-aalst.be

Instituut Stella Matutina, Groenstraat 15, 9660 BRAKEL
T: 055 423067 F: 426901 – Maurice De Witte
directie@stellamatutina.be – info@stellamatutina.be www.stellamatutina.be
VT: Anja Hegemann

Kon. Atheneum, Fortstraat 47, 9700 OUDENAARDE
T: 055 311134 F: 319418 – Cornelis Blommaert
kaoudenaarde@skynet.be – www.kaoudenaarde.be

Kon. Atheneum, Volhardingslaan 11, 9800 DEINZE
T: 09 3815600  F: 3815602 – L. Vervisch
ka.deinze@rago.be – www.erasmusatheneum.be

5. Universiteit

Master in Tourism kunt u volgen aan de KU Leuven en aan de Universiteit Gent. Meer info vindt u op de websites:
http://aow.kuleuven.be/geografie/masterinhettoerisme/
https://oasis.ugent.be/studiekiezer-web/nl/afstudeerrichting/EMTORI